Sipos Kund Kötöny emlékérem

 „Ahol a hősöket nem felejtik, mindig lesznek újnak”

 

Ez volt a mottója annak az emlékévnek, amelyet Magyarország Kormánya hirdetett meg 2016-ban az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából. Ez az emlékév adta az apropóját, hogy Sipos Kund Kötöny, immár nyugalomba vonult esperesként gondozásba vette édesapja, a szintén református lelkész dr. Sípos István kéziratos naplóját, amelyet az 1956-os forradalom idején írt. Iskolánk nemzeti ünnepére való megemlékezésein Köti bácsi gyakran emelkedett szólásra és idézte meg azokat a forradalmi napokat, amelyeket édesapja is átélt. Így lelkileg és érzelmileg is több szálon kötődött e nemzeti ünnephez.

Határtalanul Erdélyben

Vivát Rákóczi fejedelem!

II. Rákóczi Ferenc erdélyi emlékeinek nyomában

2021. szeptember 14-17.

HAT-20-01-0049

A járványügyi helyzet miatt az elmúlt tanévben nem tudtuk hetedikes diákjaink számára megszervezni a "Határtalanul!" program keretében sikeresen megpályázott erdélyi tanulmányi kirándulást. Bíztunk a helyzet javulásában, s abban, hogy ez az évfolyam sem fog kimaradni a már 2011 óta minden hetedikes diákunkat érintő programból. Reményeink 2021 őszén váltak valóra! Bár a hetedikes diákokból már nyolcadikosok lettek, de a pályázati kiírásnak megfelelőn az utat sikeresen teljesítettük, s élményekkel gazdagon tértünk haza.

A tordai országgyűlés emlékműve előtt

Fotógaléria 1.

 Fotógaléria 2.

Jókaisok a bioalmáskertben

A Penta Família Szövetkezet „Nyitott kapu” programjának keretén belül iskolánk három osztálya vett részt szeptemberben a bioalmáskert látogatáson. A példaértékű gyümölcsösben az élménypedagógia módszerével ismerhették meg az almafajtákat, az almáskertben előforduló élőlényeket- köztük madarakat, a termesztés során használt eszközöket, gépeket. Természetesen a bioalma- és almalé kóstolása sem maradhatott el, valamint az almaszedés során begyűjtött almát a gyermekek hazavihették. A tudáspróbát tartalmazó tájékoztató füzetet délutáni foglalkozások keretében töltötték ki, melynek segítségével hasznos ismereteket szerezhettek az egészséges életmód jelentőségéről, a biotermesztés előnyeiről és a hazai madárfajokról, valamint a legkisebbek színezőt is kaptak.

Img

A Jókai szeretettel várja a leendő elsősöket!

Plakat22

 

 

Kedves Anyukák, Apukák!

Kedves Gyerekek!

Szeretettel várunk minden leendő iskolást a Jókaiba!

A 2022-23. tanév első évfolyamán három osztályt indítunk:

 

Osztály

Képzési forma

Szervezési forma

Első osztálytól tanult idegen nyelv

Osztálytanítók

1.a

Általános tantervű osztály, Sakkpalota módszertannal

Kisfelmenő

1-2. évfolyam

angol nyelv

Dr. Batáriné Cserepes Csilla

Molnárné Forgon Judit

1.b

Általános tantervű osztály, Sakkpalota módszertannal

Kisfelmenő

1-2. évfolyam

angol nyelv

Mitercsákné Csatlós Tünde

Szécsiné Koleszár Anita

1.c

Általános tantervű osztály, Sakkpalota módszertannal

Kisfelmenő

1-2. évfolyam

angol nyelv

Takács Zsolt Gusztávné

Dr. Úr Lászlóné Bereczky Judit

1. osztályosok számára szervezett tehetséggondozó programjaink: 

magyar nyelv és irodalom, természetismeret, Sakkpalota, kosárlabda, szivacskézilabda, néptánc, színjátszás, képzőművészet

 

Tájékoztató szülői értekezlet:

2021. október 07. 17.00    

Kálvin tér 11. Kazettás terem

 


Játékos foglalkozások:

Helye: Kálvin tér 11. Kazettás terem

(regisztráció szükséges)

Időpontok:

2021. október 11.                            17.00     - 1.a                 

2021. október 13.                            17.00    - 1.b                 

2021. október 14.                           17.00     - 1.c

 

 Regisztráció a játékos foglalkozásra

 


2022. február 19. szombat          Játékos ismerkedés                                  

Helye: Kálvin tér 13. Jókai Iskola

Még több információ és Jelentkezési lap a jokaisok.hu honlapunkon.

Minden érdeklődést szeretettel fogadunk!

 

Napközis piknik

Játék...Móka...Kacagás...Kicsik és nagyok egyaránt jól szórakoztak a napközis pikniken.


Tanévnyitó Istentisztelet

Kedves Szülők!

Szeretettel értesítjük a jókais családokat, hogy a Tanévnyitó istentiszteletet hagyományaink szerint a tanév első napja előtti vasárnapon, 2021. augusztus 29-én 15 órakor kezdődik.

Helye:

1-2. évfolyam: a templomban

3-4. évfolyam: Kazettás terem

5-8. évfolyam: Kálvin-terem

Az elsősök (új jókais családok) a számukra névvel kijelölt helyen a templom földszintjén foglalnak helyet.

Ez alkalommal kerül sor a másodikos kisdiákok és szüleik tavaly elmaradt ünnepélyes fogadalomtételére is.

Az első tanítási nap: szeptember 1. szerda

 

Áldott új tanévet, üdvözlettel:
Mócsánné Nagy Ágnes

DSC 5685