Alapkőletétel

ALAPKŐLETÉTEL

A 2020. szeptember 30-án megtartott ünnepség keretében helyezték el iskolánk új épületszárnyának alapkövét.

alap 2

 

Híradások az eseményről

alap 5b

Kelet-Magyarország, 2020. október 1. 1. oldal

alap 6b

Kelet-Magyarország, 2020. október 1. 4. oldal

Alap 4b

Nyíregyházi Napló, 2020. október 2. 10. oldal

Új épületszárnnyal bővül a Jókai

Alapkőletétel

Alapkőletétel

 

Vajon mit rejt az alapkőbe helyezett kapszula?

alap 1

A nemzetiszínű szalaggal átkötött kis iratcsomó a 8. c osztály üzeneteit tartalmazza.
Álljon itt ezekből egy válogatás

Jelen diákjaitól a jövő diákjainak!

Nos. Ma 2020. szeptember 28-án itt ülünk a történelem órán és azt a feladatot kaptuk, hogy írjunk egy üzenetet nektek, vagy bárkinek, aki megtalálja. Mi 14 évesen el sem tudjuk képzelni, mi fog történni 100, 50 vagy akár csak 10 év múlva. Reméljük, az emberek jó körülmények között élnek, és nem történt semmi nagyobb tragédia a világban, bár erre elég kevés az esély. Biztos rengeteg állatfaj kihalt, sok mostani szokás elveszett, de azért reméljük, nektek is annyit kell tanulni a múltról töri órán, mint most nekünk. […]

Kedves Jövőbeli Jókaisok!

Ez az alapkő 2020. szeptember 30-án került letételre, amelybe ezt a levelet rejtettük el. Ennek az egésznek a története úgy kezdődött, hogy túl sok gyerek járt az iskolába, és a kevés hely miatt lebontották azt a kis épületet, amelyben volt egy tornaterem, két öltöző, az emeleten egy szolgálati lakás, a földszinten pedig egy technika terem és a karbantartó műhelye. […] Most a világban egy elég komoly vírus tombol, a Covid-19. Volt online oktatásunk is, megértünk már mindent. […]

Kedves jövőbeli megtaláló!

Gratulálunk, hogy le tudták bontani azt az épületet, ami ekkor még nem is létezik. Most szeptember 28-a van és javában tombol a koronavírus. Remélem, hogy örülsz, hogy megtaláltad a pénzcímleteket. Én is örülnék! Üdvözöljük a jövőbeli jókaisokat! Reméljük, hogy a megtaláláskor nincs még egy világjárvány! És tudjátok: fontos a külső és belső fertőtlenítés! (Készült a Jókai Mór Református Általános Iskola megbízásából)

Sziasztok!

Ha ezt olvassátok, akkor a most épülő iskolánk épülete már valószínűleg nem áll. Ti jól vagytok? Mi éppen egy világjárvány közepén vagyunk. Milyen a jövő? Őszintén, elég fura belegondolni, hogy több tíz, akár 100 év múlva fogjátok ezt olvasni. Létezik még a Tiktok, Instagram, esetleg a Minecraft? Milyenek a filmek, könyvek, sorozatok? Vigyázzatok egymásra és a Földre, mert nem szeretnénk még egy ilyen világjárványt J

Sziasztok!

Koronavírus második hulláma alatt létezünk… Az iskolánk 115. évében járunk. Reméljük, nektek is olyan finom a hot-dog a büfében, mint nekünk volt. Sajnos nem tudjuk az új épületet kihasználni, de reméljük, hogy nektek tetszett. […]

Szia!

Ez az iskola sok embernek adott tudást, reményt, barátságot. Sokat nevettünk, sírtunk és szórakoztunk! Az a tanácsunk, hogy sokat tanuljatok, tiszteljétek egymást, a tanáraiotokat és a szüleitek, mert csak jót akarnak nektek.

alap 3

GALÉRIA